Anketin zamanlaması manidar

Anketlerde oylarının %37 çıktığını belirten MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz’ın yeni bir anket yaptırdığını öğrenen Ak Parti yöneticileri, yeni ankette MHP oylarının artmasından endişe ediyor.

18 Ocak 2014 745 views 0

Anketlerde oylarının %37 çıktığını belirten MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz’ın yeni bir anket yaptırdığını öğrenen Ak Parti yöneticileri, yeni ankette MHP oylarının artmasından endişe ediyor.

Konuyla ilgili Hutupis’e konuşmayan AKP İl Başkanı Ayar, seçime 3 ay kala en ciddi rakiplerinin anketlerde yüzde 40’ları zorlaması karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade ederek, Başbakan Erdoğan’dan anketlere sınırlama getirmesi için ricada bulunduğunu söyledi. Ayar’ın yakın çevresine, “Maazallah, Zelkif Bey’in oy oranı ankette yüzde 70’lere çıkarsa bu durumu nasıl açıklarız” şeklinde dert yandığı öğrenildi. Ayar, Kazmaz’ın anket açıklamasının zamanını manidar bulduğunu sözlerine ekledi.

Başkan adayı Kasap’ı Rize’ye gelip seçim çalışmalarına başlaması konusunda bir türlü ikna edemeyen Ak Parti teşkilatının, MHP’nin anket açıklaması sonrası iyice zor durumda kaldığı ve Reşat Kasap’ın Rize’ye geliş tarihini 31 Mart olarak açıklayabileceği konuşuluyor.

Öte yandan, Saadet’in bağımsız adayı Bekaroğlu’nun da anketlerden etkilenerek, CHP adayı Mine Orhon’a, adaylıktan vazgeçip Dr. Zelkif Akgül etrafında birleşme önerisinde bulunduğu, Orhon’un da bu teklife sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. Rize’de MHP adayı Akgül’e rakip olabilecek tek alternatif olan HDP’nin, aday belirlemede sorun yaşaması üzerine Akgül’ün rakipsiz kaldığı belirtilirken, Doktor’un rekor oy oranıyla Belediye Başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakan Ak Partililer, birer birer partilerinden istifa ederek Akgül’ün listesinde yer almak için sıraya girdiler.

MHP’ye yapılan yoğun üyelik başvuruları karşısında duygulanan Kazmaz ile Akgül, facebook’ta hayranları için fan sayfası oluşturdular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -