Kredi kartı dönemi sona eriyor

Türkiye’deki ekonomik belirsizliğe daha fazla kayıtsız kalamayan bankalar, kredi kartı kullanımını durdurmayı planlıyor.

03 Haziran 2023 460 views 0

Bankalar Birliğinde düzenlendiği iddia edilen toplantıda ülkedeki ekonomik belirsizliğin seçim sonunda da devam etmesinin, bankaları yeni önlemler almaya zorladığı ve bu nedenle bir dizi önlem alınmasının görüşüldüğü belirtiliyor.

Daha önce kredi kartlarından nakit çekime sınırlama getirilmesi hamlesinin geri çekilmesi ve vatandaşların taşıma suyla değirmen döndürme taktiği ile bir kartın borcunu diğer karttan çektikleri parayla ödeme yolunu sürdürmesinin bankalara kar getirmediği ve kendi paralarının kendileri arasında dönüp durduğu için kredi kartı nakit çekimini durdurmak istedikleri anlaşılırken, iptal edilen karar nedeniyle bankalar bu kez kredi kartı kullanımını tamamen durdurmayı düşünüyor.

Nas Suresinin faziletinden dolayı faiz oranlarını da düşük tutmak zorunda kalan bankaların gerek alışveriş, gerek nakit çekim işlemlerinden kaynaklı karlarının düşmesinin bu kararda etkili olduğu iddia ediliyor.

Vatandaşın kredi kartları olmasa da bir şekilde ay sonunu getirmeyi başardıklarının geçmişten günümüze şaşırtıcı derecede örneklerinin bulunduğunu kendi aralarında konuşan banka temsilcilerinin, karardan dönebileceklerini de ifade ettikleri iddia ediliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -