MHP Adayı Zelkif Akgül bu kez de evden kovuldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize Belediye Başkan Adayı Dr. Zelkif Akgül, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yeniköy Mahallesi’ndeki bir evden kovuldu.

12 Şubat 2014 2.082 views 1

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize Belediye Başkan Adayı Dr. Zelkif Akgül, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yeniköy Mahallesi’ndeki bir evden kovuldu.

30 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren Akgül, daha önce yaptırdığı anketlerde çıkan % 35’lik oy oranını % 80’e ulaştırarak Ak Parti’nin hedefinin de üstüne çıkmayı planlarken, bu amaçla mahalle mahalle, sokak sokak, apartman apartman ve daire daire dolaşmaya devam ediyor.

Bugüne kadar 4 bin evi dolaşarak oyuna oy katan Zelkif Akgül, tüm mahallelerdeki apartman ve müstakil evleri dolaşacağını belirtirken, 7’den 70’e her vatandaşın oyuna talip olduğunu söylüyor. Halktan gördüğü yoğun teveccüh nedeniyle vaat ettiği 53 projenin sayısını da 82’ye çıkartacağını belirten Akgül, Rize’nin plakasının da 82 olarak değiştirilmesi için başvuruda bulunacağını ifade etti. Yapacağı projelerle Rize’nin baştan aşağı yenileneceğini ve yepyeni bir şehir olacağını söyleyen Akgül, “Bu yüzden Rizemizi Türkiye’nin yeni ili yapacağız ve plakasına da 82 takacağız” dedi.

“Şimdiye kadar neredeydin?”

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Şöförler Odası seçimlerinin yapıldığı salondan ve ardından Çaykur’a ait lojmanlardan kovulduğu yönünde medyada haberi çıkan Zelkif Akgül’ün, bu kez de bir evden kovulduğu öğrenildi. Yeniköy Mahallesi, Pusula Sokakta bulunan Mühür Apartmanında daire ziyaretleri yapmak isteyen Akgül’ün, kapısını çaldığı Lütfullah Sandıkçı tarafından kovulduğu iddia ediliyor.

Hutupis ekibinin ulaşarak bilgi aldığı Lütfullah Sandıkçı, Akgül tarafından ziyaret edilen ilk 10 aile içinde yer almadıkları için Akgül’ü evlerinden kovduklarını söyledi.

Sandıkçı, “Bugüne kadar 4 bin ev dolaşmış sonra da bizim kapımıza geliyor. Bugüne kadar neredeydin? O ev senin, bu ev benim dolaş dur, sonra da gel kapımızı çal. Bu kadar aşağılandığımızı hatırlamıyorum. 4 bin ev gezdikten sonra ne yüzle geliyorsun kapımıza? Yetmedi mi yapılan ikramlar, üstüne üstlük bir de oy istiyor. Yıllardır Rize’de yaşıyor ama daha bir kez kapımızı çaldığını bilmem. İlk 10 aile içinde yer alsaydık böyle davranmayacaktım ama kendisi bize karşı ayrımcılık yapmıştır. Elbette Rize’de yaşayan birine oy vermek isterdim ama bizi bilmeyeni biz hiç bilmeyiz. Bu yüzden oyumuz sadece muhtar adayımız Mahmut Kırmızıgül’ündür” şeklinde konuştu.

Sandıkçı, ziyaretin zamanlamasını da manidar bulduğunu belirterek, bundan böyle akşam ezanından sonra kimseye kapılarını da açmayacaklarını belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

mehmet kalender

lutfullah beyi anlamaya çalıştım.vatandaş olarak kendine göre haklı taraflari vardir elbette.ama şu bir gerçekkiseçım zamanı adaylar bellı oluyor adaylar adaylıklarinı açıklarlar ve çalışmalara başlar.zelkif akkgul.ev ev dolaşıp seçmenlerınden oy istiyor bundan doğal ne olabılir.aynı andada tum evleri dolaşma şansı yokki .ben MHP lıyım henüz benide zıyaret etmiş değil.benim evımın kapısını çaldığında ben kim bilir kaçbınıncı ev olacağim.
zelkif akkgüle çalışmalarina başarılar dilerim her şey rize için

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -