Rize’deki amatör kulüplere Kalkavan desteği

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan, sahaları yıkılan, ilçe statlarında mağdur edilen ve yeni sahalarının yapımı mahkeme kararıyla durdurulan Rize Amatör Futbol kulüplerine müjdeli haberi verdi.

18 Ocak 2014 761 views 0

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan, sahaları yıkılan, ilçe statlarında mağdur edilen ve yeni sahalarının yapımı mahkeme kararıyla durdurulan Rize Amatör Futbol kulüplerine müjdeli haberi verdi.

Kulüp Başkanı Metin Kalkavan, sahil dolgu alanında yapımı planlanan ve yıkılan Ekrem Orhon Stadının yerine Rize’deki amatör kulüplerin yeni mabedi olacak stadın mahkeme kararı ile durdurulmasının ardından, amatör lig maçlarının Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki 2 sahada oynanması için talimat verdi.

Mehmet Cengiz Tesisleri amatörün emrinde

Kalkavan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Rize amatör kulüplerinin bu şekilde mağdur olmasına gönlüm el vermedi. Spor sever ve spora sürekli önem veren biri olarak amatör kulüplerin mağdur edilmesine kulüp olarak kayıtsız kalamazdık. Zaten kendi altyapımıza yeterince önem verip, masraf edip, futbolcu yetişsin diye çabalamıyorduk. Böyle bir çaba içinde olan altyapılarımız varken, onlara sahalarımızı açmak bizi mutlu edecektir” dedi.

Yeni sahanın yerine alışveriş merkezi yapılsın

Rize’ye zaten bir stadın yeterli olduğunu ve sahil şeridinin stat yerine daha faydalı şeylerle doldurulması gerektiğini söyleyen Kalkavan, “Yeni şehir stadı yaptık ve malumunuz maçlarımızı da orada oynuyoruz. Yeni bir stat boş yere masraf yapmaktır. Tesislerimizde idman için hazır bulunan 2 büyük saha var zaten. A2 maçlarımızı da burada oynatıyorduk zaten, ayrıca amatör lig maçlarımızı da bu sahalarda oynatınca, yeni bir stat ihtiyacı olmayacaktır. Sahil dolgu alanında yapılması gereken stat yerine alışveriş merkezi yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Biz buna talibiz. Böylece kazanan ekonomimiz olacaktır” dedi.

Uzak deplasman işkencesi sona erecek

Kalkavan son olarak bir müjdeli haber de altyapı sporcularına vererek, “Sporcularımız A2 ve Akademi liglerinde çok yoruluyorlardı. Uzak mesafeli deplasmanlar sporcularımızı okullarından geri ediyor, ayrıca otobüsle gidip geldikleri için de yorgun düşüyorlardı. Bu yüzden onların yorgun düşmesine daha fazla seyirci kalamazdık. Önümüzdeki sezon A2 takımımızı Amatör Küme Büyükler ligine, diğer gruplarımızı da ilgili gruplarda mücadele ettireceğiz. Böylece deplasman maçlarında Rize’den dışarıya çıkmayarak fazla masraf yapmak zorunda kalmayacağız. Böylece sporcularımız yorulmayacak, okullarından geri kalmayacak ve kardeş kardeş futbol oynayacaklar” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -