Rize’deki meşhur üst geçit asfaltlanıyor

Rize’de 4 yıl önce hizmete girerek Türkiye’nin en uzun üst geçidi olmasıyla ve üzerinden araba geçmesiyle meşhur hale gelen üst geçidin yayalara kolaylık olması adına asfaltlanacağı bildirildi.

14 Temmuz 2014 1.417 views 1

Rize’de 4 yıl önce hizmete girerek Türkiye’nin en uzun üst geçidi olmasıyla ve üzerinden araba geçmesiyle meşhur hale gelen üst geçidin yayalara kolaylık olması adına asfaltlanacağı bildirildi.

Rize’de Atatürk Caddesi ile sahili birleştiren, uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun üst geçidi olma özelliği bulunan ve hizmete girdiği dönemde üzerinden araba geçmesiyle meşhur hale gelen üst geçit asfaltlanıyor.

Son günlerde Rize’deki mahalle yollarında asfaltlama çalışmalarına hız vererek takdir toplayan Rize Belediyesi, tahta zemin kaplanan ve tahtaların kırılması, boşlukların oluşması ve yağmurlu havalarda adeta buz pistine dönmesi yüzünden, üst geçidin asfaltlanmasına karar verdi.

“EN İYİ ÇÖZÜM ASFALT”

Rize Belediyesi’nin sürpriz projesinin açığa çıkmasını istemeyerek ismini vermek istemeyen Belediye yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyemiz asfaltlama faaliyetlerini çok önemsiyor ve son zamanlarda da bu konuya hız vermiş durumdadır. Rize’deki mahalle yolları gittikçe köstebek yuvasına dönmüştü. Çalışmalarımızla yollarımızı bu yuvalardan temizledik. Aynı durumun meşhur üst geçidimizde de olduğunu gözlemledik. Tahtalar kırılmış, burada da köstebek yuvaları oluşmuş. Malum Atatürk Caddesinden sahile uzun bir yürüyüş alanı var ve vatandaşlarımızın bu tahta zeminden şikayetlerini sıkça duyar olduk. Tekrar tahta yapsak birkaç yıl sonra aynı vaziyeti alacak, demir halde bıraksak ha bire esneyecek. Belediye olarak en iyi çözümün asfalt olduğuna karar kıldık. Yakın zamanda üst geçidimizin yolunu asfalt dökerek vatandaşlarımızı kayıp düşme, ayağının takılarak düşmesi, ayağını çukurlara düşürüp burkma ya da kırma gibi tehlikelerden korumuş olacağız. Zaten daha önce üzerinden araba ve motosiklet geçmişti, geç kalınmış bir hizmet olarak görüyoruz. İlerde yeni haliyle araç trafiğine de açılabilir bir hal alabilir” dedi.

İsmini vermek istemeyen belediye yetkilisi, geçidin asfaltlama işleminin gece yaya trafiğinin yoğun olmadığı bir saatte yapılarak, sürpriz bir şekilde vatandaşın hizmetine sokulacağını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

köstebekgiller

yuvaları asfalt dökülen köstebeklerede tokiden daire verilecekmiş. bu durumdan rahatsız olan köstebekleri daire teklifi tatmin etmeyince eylem yapitlar ve belediyeden istediklerini aldilar .:)nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1nn1

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -