Sahibinden satılık lüks makam aracı

Rize Valiliği’nin, İl Özel İdare bütçesinden satın alınan 642 bin TL’lik lüks makam aracını gelen tepkiler üzerine satılığa çıkardığı iddia edildi.

04 Ağustos 2015 1.246 views 0

Rize Valiliği’nin, İl Özel İdare bütçesinden satın alınan 642 bin TL’lik lüks makam aracını gelen tepkiler üzerine satılığa çıkardığı iddia edildi.

Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın İl Özel İdaresi kaynaklarından Rize Valiliği makamına 642 bin TL değerinde lüks bir jip alması sosyal medyada ve basında eleştiri konusu olmuş, Vali Yazıcı ise sosyal medya hesabı üzerinden “Araç Valiliğin. Türk bayrağı taşıyor. Rize’yi temsil ediyor. Önceki aracın aynısı. Tepkiler garip” şeklinde savunma yapmıştı.

Yeşil Yol eylemcilerini, “Lüks araçlılar” diye eleştiren Rize Valisi Ersin Yazıcı’ya 642 bin TL değerinde AUDİ Q7 3.TDI jeep makam aracı tahsil edilmesi gereksiz harcama olarak değerlendirilince, Valilik çareyi makam aracını satmakta buldu.

İddiaya göre, sahibinden.com isimli sitede makam aracının sıfıra yakın bir fiyata satışı için ilan verildiği ve elde edilen paranın cüzi bir miktarıyla bu kez tepki toplamayacak, çok mütevazi bir makam aracı satın alınacağı ifade ediliyor.

Hatta aynı site üzerinden, engebeli coğrafi yapıya sahip Rize’de vatandaşların hizmetini daha hızlı ve etkin şekilde karşılayabilecek türde uygun bir arazi aracıyla, yeni makam aracının takas edilebileceği ve üste alınacak paranın da yeniden İl Özel İdare bütçesine aktarılabileceği düşünülüyor.

hutupis.com üzerinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -