TFF, Yabancı Kuralına çözüm buldu

Süper Lig’in başlamasına sayılı günler kala, tüm kulüplerin bu sezon en çok şikayet ettiği yabancı sınırlaması için TFF’den yeni çözüm geldi.

06 Ağustos 2021 1.230 views 0

Süper Lig’in başlamasına sayılı günler kala, tüm kulüplerin bu sezon en çok şikayet ettiği yabancı sınırlaması için TFF’den yeni çözüm geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu sezon Süper Lig’de, kulüplerin en fazla 14 yabancı futbolcuya lisans çıkarabileceğine ve bu futbolculardan sadece 8 tanesinin müsabakalarda yer alabileceğine karar vermişti.

Süper Lig kulüpleri ise artan yabancı futbolcu maliyetlerine karşılık 14 futbolcu alarak, bunlardan 6 tanesini tribüne oturmanın mantıklı olmadığını, kararın yeniden ele alınması gerektiğini belirtmişlerdi.

Kulüpler Birliği kararlarına ve kulüplerin içinde bulundukları duruma pek aldırış etmeyen TFF, yine de insafa gelerek müsabaka içinde yer alabilecek 8 futbolcu dışında kalan 6 futbolcu için çözüm buldu.

TFF içinden sağlam diyebileceğimiz bir muhbirimizin verdiği bilgiye göre TFF’nin kulüplere “6 futbolcuyu tribünde oturtmak istemiyorsanız, top toplayıcı olarak saha içinde yer almalarına izin verebiliriz. Böylece aldıkları ücreti bir nevi oturarak değil çalışarak hak ederler.” teklifini sunacak.

Müsabakalarda saha kenarlarındaki top toplayıcılık görevini ev sahibi kulübün altyapı sporcuları yapıyor. Kulüplerin TFF’nin bu teklifine sıcak bakıp bakmayacağı ise merakla bekleniyor.

hutupis.com üzerinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -