Vali Çakır Müsteşar mı oluyor? Bu fotoğraf ortalığı karıştırdı!

Rize Valisi Nurullah Çakır’ın, Rize’de Çay Tv kameramanı Bayram Ali Sarı’nın çayını doldururken çekilen fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Kamuoyu, fotoğrafın basına sızdırılma zamanının manidar olduğu şeklinde yorumlar yapıyor.

24 Ocak 2014 1.421 views 2

Rize Valisi Nurullah Çakır’ın, Rize’de Çay Tv kameramanı Bayram Ali Sarı’nın çayını doldururken çekilen fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Kamuoyu, fotoğrafın basına sızdırılma zamanının manidar olduğu şeklinde yorumlar yapıyor.

Rize Valisi Nurullah Çakır’ın ev sahipliğinde 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak amacıyla 8 Ocak tarihinde Rize’deki özel bir restoranda, aralarında internet habercilerinin davet edilmediği bir kahvaltı programından, 15 gün sonra basına sızdırılan özel fotoğraf gündeme bomba gibi düştü.

Aradan geçen 15 gün sonra böyle özel bir fotoğrafın basına sızdırılmasının zamanlamasının manidar olduğuna dikkat çekilirken, Vali Nurullah Çakır ve Yardımcısı Şefik Aygöl’ün kahvaltı masasında Kameraman Bayram Ali Sarı’nın çayını tazelemek için sıraya girmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

“Yılın fotoğrafı” olmaya aday gösterilen ve görenleri yoğun bir duygu seline kaptıran fotoğraf karesinden, demlikteki çayın kaçak çay mı, yoksa Türk çayı mı olduğu belirlenemezken, masa üzerindeki 2 ince belli bardakta bulunan çayların rengi ise, demlikteki çayın kaçak çay olduğu şüphesini uyandırdı.

İnternet habercilerinin davet edilmemesi yüzünden boş sandalyelerin çokluğunun dikkatlerden kaçmadığı fotoğraf karesinin aslında bir photoshop olduğu ve Vali Çakır’ın orada çay doldurmadığı, kameraman Sarı ve Vali Çakır’ın tokalaşmak üzereyken fotoğrafın çekildiği, internet habercilerinin davet edilmemesi yüzünden kamuoyunun haberdar olmadığı kahvaltı programının bu şekilde yeniden gündeme taşınmasının planlandığı iddia ediliyor.

Öte yandan fotoğrafı inceleyerek yorumda bulunan Çay Dolduranlar Birliği Başkanı Zülfükar İncebelli, “Bir kere demliğin üstü başka elde, altı başka elde, fotoğraf kesinlikle gerçek olamaz. Bu şekilde doldurulan bir çaydan lezzet alamazsınız. Ayrıca çay doldururken demlik ile masa arasında en fazla 10 cm yükseklik olmalıdır. Burada Valimiz hem demliği çok yukarıda tutmuştur, hem de oturarak çay doldurmaya çalışırken hafif sağa çekmesi, kriterlerimize uygun düşmemektedir. Demlikle bardağın yakınlığı uygun olsa da, çay doldurma sanatını yerle bir eden bu fotoğrafın yılın değil, günün fotoğrafı bile seçileceğini sanmıyoruz. Kaldı ki fotoğraf gününde de servis edilmemiştir.” şeklinde konuştu.

Rize’nin en güvenilir ve en hızlı inanılmaz haber sitesi Hutupis.com ekibinin de davet edilmediği kahvaltı programının böyle bir fotoğraf karesi ile gündeme taşınması, Vali Çakır’ın müsteşar olmak için çalışmalar yaptığı şeklinde de yorumlandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

metin

Çay Dolduranlar Birliği şeklinde bir birlik mi var googlede çıkmıyor da

metin

şimdi gördüm zaytung gibi site bu 🙂

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -