Döviz ve Altın yükselişi sevinçle karşılandı

Seçimlerin hemen ardından döviz ve altın piyasasında yaşanan yükseliş, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

08 Haziran 2023 3.061 views 0

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden önce 19 TL bantında olan dolar 23 TL, 21 TL bantında olan Euro 25 TL ve 1,250 TL bandında olan altının da 1450 TL’yi aşması vatandaşı rahatlattı.

Türkiye’de döviz bozdurarak geçimini sağlayan vatandaşlar, yaşanan artışla alım güçlerinin de arttığını belirtiyorlar. Seçimlerden önce bozdurdukları dövizlerle daha az ürünler elde ettiklerini ama seçimden sonra özellikle doların artmasının daha fazla ürün alabilecekleri konuma geldiklerini belirten bazı vatandaşlar, muhalefetin “Seçimden sonra dolar 35 TL’yi bulacak.” öngörülerinin gerçekleşmesini bekliyorlar.

Türk lirasının aslında değer kaybetmediğini, sadece doların ve euronun Türk lirası karşısında değer kazandığını bu yüzden ücretlerini TL olarak alan vatandaşların dert etmemeleri gerektiğini söyleyen döviz bodrurarak geçimini sağlayan vatandaşlar, “Türkiye cennet gibi. Elinizdeki tek bir kağıt parçasını bozduruyor ve bir sürü lira alıyorsunuz. Ve aldığınız o liralarla bir sürü alışveriş yapabiliyorsunuz. Bundan güzel ne olabilir. Yurt dışında dolar ve euro ile geçinmek daha zor. O yüzden Türkiye’de ekonomi kötü diyenler tamamen art niyetli.” şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -