Alo Cemaatçi hattına yoğun ilgi

17 Aralık operasyonu ile kılıçlarını çeken iktidar ile cemaat çekişmesinde yeni bir sayfa daha açıldı.

22 Ocak 2014 1.213 views 0

17 Aralık operasyonu ile kılıçlarını çeken iktidar ile cemaat çekişmesinde yeni bir sayfa daha açıldı.

İktidar kanadının hizmete soktuğu “Alo Cemaatçi” hattı ile, tasfiye edilmek istenen yargı, emniyet, milli eğitim gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan cemaate yakın kişilerin kolayca ihbar edilebilmesi hedefleniyor.

Sabit ve cep telefonu hatları üzerinden “666” tuşlanarak ulaşılabilecek “Alo Cemaatçi” hattını arayan vatandaşlar, ilk günden sistemin kilitlenmesine yol açtılar. İlk gün 100 binden fazla çağrı alan “Alo Cemaatçi” hattına gelen ihbarlar içinde ilginç olanları da bulunuyor.

“Alo Cemaatçi” Çağrı Merkezi Müdürü Cem Atçı; “Daha ilk günden yoğun bir taleple karşılaştık. Binlerce çalışanımız yüz binlerce çağrıyı cevapladılar. Gelen her ihbar titizlikle değerlendirilerek ilgili birimlere aktarılıyor. Tabii bazı asılsız ihbarlar da çıkıyor. Vatandaşlarımızın doğru ihbarlarda bulunmasını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Alo Cemaatçi” hattına gelen bazı asılsız ihbarlar şöyle: “Sınıf arkadaşım defterine sürekli gülen yüz çiziyor. Sanırım cemaatçi”, “Belediye başkan adayımız Halka hizmet, hakka hizmettir sloganını kullanıyor. Değiştirilmesini istiyoruz.”, “Yeni Bir Dünya FM’de sürekli Berkant’ın Samanyolu şarkısı çalıyor. Cemaatçi bir organ galiba”, “Öğretmenimiz derste şimdiki zaman, geçmiş zaman, gelecek zaman diyerek cemaat propagandası yapıyor.”, “Komşumuz yeni doğan kızına Nur ismini verdi. Galiba cemaat mensubu”, Musluğumuz sızıntı yapıyor. Cemaatin parmağı var sanırım”.

Öte yandan iktidarın bu hamlesine karşılık cemaat kanadının da “Alo Yolsuzluk” hattını hizmete sokacağı öğrenildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -