Eğitim ve Araştırma’ya emniyet operasyonu

Teksas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olaylar nedeniyle emniyet düğmeye bastı. Yapılan operasyonda 26 tabanca, çok sayıda şarjör ve mermi ele geçirilirken 42 sağlık görevlisi gözaltına alındı.

25 Temmuz 2014 1.081 views 0

Teksas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olaylar nedeniyle emniyet düğmeye bastı. Yapılan operasyonda 26 tabanca, çok sayıda şarjör ve mermi ele geçirilirken 42 sağlık görevlisi gözaltına alındı.

Gün geçmiyor ki sağlıkta çığır atladığı iddia edilen Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni bir skandala imza atılmasın. Geçtğimiz hafta 2 doktorun amaliyathane yüzünden birbirine silah çektiği hastanede bu kez 2 doktor birbirini vurarak yaralandı.

Geçen hafta ameliyathane yüzünden kavga eden ve “önce ben hastamı ameliyat edeceğim” tartışmasıyla büyüyerek doktorların koridorda birbirine silah çekerek düelloya davet etmeleriyle gelişen olayların yankıları sürerken bu kez de 2 doktor düelloya tutuştu. Ofislerinde en güzel silahın kendisinde olduğunu iddia eden doktora, meslektaşı “Hayır en güzel silah benim ki” şeklinde diretmesi yüzünden silahlar patladı. Düello sonucunda iki doktor da ayaklarından yaralanırken, Allah’tan hastanede acil servis olması nedeniyle tedavi altına alındılar.

Teksas Emniyet Müdürlüğü gelişen bu olaylar sonunda hastaneye gece baskını yaptı. Adeta mühimmat deposuna dönen hastaneden, yapılan operasyon sonucunda 26 tabanca, çok sayıda şarjör, mermi ve patlayıcı madde ele geçirilirken, aralarında doktor, asistan, hemşire ve sözleşmeli temizlikçilerin de bulunduğu 42 kişi gözaltına alındı. Bir kamu hastanesinde, böyle bir manzara ile ilk kez karşılaştıklarını ifade eden görevli savcılar, son 6 yılda hastanede hayatını kaybeden tüm vatandaşların ölüm raporlarının incelenerek soruşturma açılacağını ve gerekirse otopsiye başvurulacağını belirttiler.

Gözaltına alınan doktorlar, “Onlar su tabancasıydı ve bayılmayan hastalarımızı korkutarak bayıltma amaçlı kullanıyorduk.” şeklinde kendilerini savunurken, Teksas Valisi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bunlar olağan şeyler. Silahın bol olduğu bir ülkede yaşıyoruz. İnsanlarımız da meraklı ve haliyle böyle önemsiz şeyler yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -