Eski gol makinesi Clement, yeniden Rizespor’a gelmek istiyor

2010-2011 sezonunda 14 maçta Çaykur Rizespor forması giyen ve 4 gol atan Ganalı “gol makinesi” Clement Aboagye ile küçük bir röportaj gerçekleştirdik

06 Şubat 2014 1.425 views 0

2010-2011 sezonunda 14 maçta Çaykur Rizespor forması giyen ve 4 gol atan Ganalı “gol makinesi” Clement Aboagye ile küçük bir röportaj gerçekleştirdik.

Clement Rizespor’dan ayrıldıktan sonra, eski işine terfiyle geri döndü…

Clement, Rizespor’dan sonra futbolu bırakıp, Rizeli ünlü bir armatörün (M.H.K.) gemilerinde miçoluk yapıyor. Rizespor’da futbol oynadığı dönemi çok özlediğini söyleyen Clement, “O kutsal formayı 14 defa giydim ve 4 gol attım. Attığım goller konusunda çok eleştirildim, yok başıma, yok kıçıma çarpan topların gol olmasından dolayı. Ama beni eleştirenlere hakkımı helal etmiyorum diğer tarafta iki elimde yakalarında olacaktır” dedi.

Çok güzel günlerdi kıymetini bilememişiz…

Rizespor’a geliş hikayesini kısaca anlatan Clement; “Rizespor’a gelmeden önce de Rizeli ünlü bir armatörün (isim vermekten ısrarla kaçınıyor) gemisinde meydancı olarak görev yapıyordum. Bir gün firma sahibi beni ofisine çağırıp bir konu hakkında görüşmek istediğini söyleyince ne oluyor lan acaba işime son mu verecekler diye düşündüm” dedi.

Firma sahibi M.H.K.’nin (53) uzun boyu ve güçlü fiziği ile futbol oynayıp oynamayacağını kendisine sorduğunu belirten Clement, “Gana’daki köyümde bir kaç defa karşı köyün takımı ile köy maçları yaparken, köy takımımdaki eksiklikten dolayı zorla takıma alınırdım. Tüm futbol geçmişim bir iki maçı geçmediğini ünlü armatöre anlattım. Armatör M.H.K. (53) ise olsun biz sana güveniyoruz, sen Rizespor’da iş yaparsın dedi ve bir an da kendimi uçakta buldum” dedi.

Çok gizli bir operasyonla Rize’ye getirildiğini söyleyen Clement, “Bir katakulli ile 3 yıllık bir sözleşme imzalattılar bana. İlk etapta anlam veremedim. Ama sonradan rüyalarımda bile göremeyeceğim bir hızla hayatım değişti. Kendimi binlerce fanatik Rizesporlu’nun önünde buldum” dedi.

Clement, futboldan arta kalan boş zamanını Rize Lisesi önündeki “Mini Mini” adlı kafede yaşıtları ile muhabbet ortamlarında geçirdiğini gözyaşlarını tutamayarak anlattı.

Ben o formanın hakkını verdim, vermeyenler utansın…

“Ben o formanın hakkını fazlasıyla verdim” diyen Clement, “Şimdi isim vermeyeceğim ayıp olmasın diye ama benden sonra Rizespor’a 100’e yakın futbolcu gelip-gitti hangisi benim kadar faydalı oldu, en azından ben Rizespor’a 10 puan kazandırdım aldığım paranın hakkını fazlasıyla verdim. İçim rahat” dedi.

Tekrar Rizespor’da oynamak tabiî ki isterim…

“Rizespor yönetimi seni tekrar Rizespor’a transfer etmek isterse, cevabın ne olur?” sorusuna Clement, düşünmeden şimdiki işini bırakıp terini Çaykur Rizespor için akıtmak istediğini söyledi.

Clement son olarak, tüm Rizesporlular’a kucak dolusu sevgiler gönderdiğini söyleyerek çalıştığı gemideki görev yerine gitmek için karanlığın içinde kayboldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -