Rize’de paralel yapılanma mı?

Hutupis’in yayın hayatına başlamasıyla birlikte taklitlerinin çoğaldığı fark edildi.

27 Ocak 2014 1.158 views 0

Hutupis’in yayın hayatına başlamasıyla birlikte taklitlerinin çoğaldığı fark edildi.

Başta AK Parti Rize İl Teşkilatı olmak üzere, bazı kurumların ve belediye başkan adaylarının Hutupis’in emeğini hiçe sayarcasına yaptıkları basın açıklamaları Hutupis.com ailesini telaşlandırdı.

Yayın hayatına ‘Haberin en inanılmaz adresi’ sloganıyla başlayıp gerçek dışı, komik, asılsız, dayanaksız, saçma, abes ve ahlaksız haberlerle insanları gülümsetmeyi hedefleyen Hutupis.com ailesi, kurumlar ve adaylar tarafından yapılan benzer içerikli açıklamalar üzerine haber politikasını yeniden gözden geçirme kararı aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin ‘Sazan’ açıklaması, AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Reşat Kasap’ın kendi teşkilatından ‘Beni destekleyeceğinizi gözlerinizden anlıyorum ve Hepinizi tanıyor gibiyim’ şeklindeki ifadelerle destek istemesi, Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun ‘Rize’ye denizi getireceğim’ ifadesi, İl Başkanı Hikmet Ayar’ın ‘her zaman en iyi ile en uygunun örtüşmediği’ açıklaması, Rize Milletvekili Hasan Karal’ın, aday belirleme sürecinde bazı sıkıntılar çıkabildiğini şimdi bunları onarma zamanı olduğunu söyleyerek buna rağmen vekiller ve teşkilat arasında bugüne kadar ‘tarihte görülmemiş bir uyum yaşandığı’ ifadeleri, Hutupis.com ailesinin yayın politikasıyla denk düştü.

Son günlerde yapılan hutupis vari açıklamalar üzerine zor durumda kalan yayın ekibimiz adına bir açıklama yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Hutupis.com Genel Yayın Yönetmeni Fikri Baştansavar (17,5) bu açıklamalara sert tepki göstererek, “Böyle rezalet görülmemiştir. Yayın ekibimiz olarak kırk yıl düşünsek üretemeyeceğimiz espriler üretilerek kamuoyuna servis ediliyor. Bölgenin tek mizah sitesi olan Hutupis.com’un yayın çizgisinden rahatsız olan çevrelerin sabotajı olduğunu düşünüyoruz. Bize malzeme olmak istemeyenler, kendi malzemelerini üreterek çalışmalarımızı baltalıyorlar. Bundan sonra ciddi haber yapmayı, ciddi ciddi düşündüğümüz bir noktaya geldik. Yazıklar olsun. Herkes işini yapsın” dedi.

‘Hutupis içerisinde paralel yapılanma mı var’ kuşkularının hatırlatıldığı Genel Yayın Yönetmeni Fikri Baştansavar, “Hayır bu kişi ve kurumların bizimle hiçbir ilgileri yoktur. Tamamen çalışmalarımızı sabote etmek istediklerini düşünüyoruz. Böyle giderse kepenkleri indirmek zorunda kalabiliriz. Herkesi açıklamalarında ciddiyete davet ediyoruz” şeklinde konuşarak, bu tür açıklamaların devam etmesi halinde, konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

HAVA DURUMU
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -